Yaşam

Paulo Coelho’nun fotoğrafını paylaştığı Shepherd: Kitabını yarısında okudum, tanışmak isterim

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Demireli Mahallesi’nde geçen yaz koyunlarını merada otlatırken aynı mahallede doğup büyüyen gezgin Selçuk Tanaydın’a, 73 yaşındaki çoban Necati Değirmenci’ye, Paulo CoelhoMısır Piramitleri’nin eteğinde hazine aramak için İspanya’dan yola çıkan Endülüslü çoban Santiago’nun yaşam öyküsü. simyacıKitabı hediye etti.

Tanaydın daha sonra Değirmenci’nin kitabı tutarken fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Kısa sürede dikkatleri üzerine çeken fotoğraf daha sonra sosyal medya hesabından yazar Paulo Coelho’dan takipçileriyle paylaştı.

Değirmenci ayrıca Paulo Coelho’nun gönderisinin ekran görüntüsünü aldı ve çerçeveletti.

‘Fotoğraftaki kitabı yarısında okudum’

Ünlü yazarla tanışmak isteyen Değirmenci, Demireli Mahallesi’nde dünyaya geldiğini, 5 çocuğu ve 13 torunu olduğunu söyledi.

Değirmenci, çocukluğundan beri çobanlık yaptığını belirtti. “60 yıldır çobanlık yapıyorum. Hep koyun güttüm. Koyun güderken Selçuk Tanaydın yanıma geldi. Kitabı hediye etti. Sonra kitapla fotoğrafımı çekti. Sonra fotoğraf gitti. Yazarın elini ve fotoğrafımı paylaştı.Şimdi o gönderinin fotoğrafını çerçeveledim.” söz konusu.

Değirmenci, yazar Coelho’nun paylaşımının kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Gönderiyi görünce çok mutlu oldum. Eskiden kitap okumayı severdim ama şimdi gözlerim az görüyor. Çok okuyamıyorum. O fotoğraftaki kitabı yarım okudum. O zamanlar torunum görmüş. ve kitabı okumak istedim.Şimdi torunumda kitap okuyor.Bitince bana geri getirecek.Hediye olarak verildiğinde ‘Sakın sizde kalmasın’ denildi. , başkalarına ver’.dedi.

Yazarla tanışmak istediğini vurgulayan Değirmenci, şunları söyledi: “Kitabın yazarıyla yüz yüze görüşmek isterim. Paylaşımını çok beğendim, tanışma fırsatım olsa çok güzel olur.”ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu