Haber

Fatih’in yeniden aday gösterdiği Ergün Turan’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda AK Parti’nin İstanbul adaylarını açıkladı.

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan yeniden aday gösterildi. Adaylığı açıklanan Turan, açıklama yaptı.

“FATİH İSTANBUL’UN KALBİDİR”

“Cumhurbaşkanımızın onayıyla bir kez daha Fatih Belediye Başkanı Adayı ilan edilmekten onur duydum.”dedi Turan. “Bu vesileyle dualarıyla, iyilikleriyle ve destekleriyle her zaman yanımızda olan Fatihli hemşerilerime, AK Parti il ​​ve ilçe teşkilatlarımıza, milletimizin ittifakının tüm mensuplarına ve özellikle de şükranlarımı sunuyorum. Ülkemize armağan ettiği kalkınmacı ve adil hizmet odaklı belediyecilik vizyonuyla bir ilke imza atan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” sözlerini kullandı. Turan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Fatih İstanbul’un kalbidir, sevgilidir. Bu aziz şehre hizmette esas olan bu şehrin tarihi, sosyal ve kültürel değerlerine sahip çıkarak, çağın ruhuna uygun hizmet ve projeler gerçekleştirmektir. Özünden hiçbir şeyi kaçırmadan, her zerresiyle yaşayan şehir. Bize emanet edilen şehrin değerlerine yeni değerler katmaktır.”

Türk Yüzyılının kapılarını büyük umutlarla araladığımız tarihi bir süreçten geçiyoruz.

Son 5 yılda yaptıklarımız Bundan sonra yapacaklarımızın garantisidir.Allah’a çok şükür bir dakikamızı bile vakit kaybetmeden çalışıp ilçemize hizmet götürmeye çalıştık.

5 yılın sonunda geriye dönüp baktığımızda her alanda “bambaşka bir Fatih var” diyebildiğimiz için mutluyum. Attığımız her adımda şunlara dikkat ettik:

Geçmişin değerlerini korumak, fiziki ve sosyal açıdan geleceğin inşasına önem vermek.

Ancak daha gerçekleşmeyi bekleyen birçok hayalimiz ve projemiz var. Bizimkisi uzun vadeli bir medeniyet yolculuğu. Biz de bunun farkındayız. Bu yolda azim, kararlılık, samimiyet ve sadakatle birlikte yürüyeceğiz. İnşallah gönülleri kazanarak, çok çalışarak ilçemizi yarının Türkiye’sine taşıyacağız.

Temel amacımız; Amacımız yaptığımız her projeyle insanların yüzlerinde bir gülümseme oluşturmak ve onları yaptığımız işlerden memnun etmektir.

“SON 5 YIL FATİH’İMİZ İÇİN HİZMETLERLE DOLU GEÇTİ”

Allah’a şükür, Fatih’imiz için geçtiğimiz 5 yıl hizmetlerle dolu bir yıl oldu. Gerek fiziki gerekse sosyal belediyecilik hizmetlerinde sunduğumuz hizmetlerle büyük bir yol kat ettik.

Geçmişin değerlerini korurken Geleceğin inşasını da ihmal etmedik. Her işin merkezine “insanı” koyarız.

Aile hayatını destekleyecek yatırımları tarttık. Yeşillikten, havaya, sokak hayvanlarına kadar tüm canlıları koruduk ve yaşattık. İlçemizi gönül birliğiyle inşa etmeye özen gösterdik.

Fatih’i ve Fatih halkını hak ettiği bedelle buluşturmak adına stratejik yönetim anlayışıyla hareket ettik. 8.500 yıllık bir medeniyete ev sahipliği yapan Suriçi Fatih’e hizmet ederken, yaşam kalitesini her zaman yükseltmeyi ve gelişmişlik endekslerimizi oluşturmayı öncelikli görevimiz olarak gördük; İzleme, ölçme ve değerlendirme sistemi oluşturduk.

Bize emanet edilen yetki ve kaynakları yaşam kalitesinin artmasına hizmet edecek projelere yansıtarak Fatih’in kısa, orta ve uzun vadede kalkınmasını hedefledik.

Bu ideolojinin izdüşümünü somut örneklerle ifade edecek olursak; Eğitim Endeksini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kütüphaneler, Gençlik Merkezleri, Akademiler,

Sosyal Katılım endeksini artırmak için hayata geçirdik; Kadın Eğitim Birimleri, Anne Çocuk Merkezleri, Çocuk Durakları, yaşlıların hayata etkin katılımını sağlayan Yadigar Kahvesi Projesi, istihdama yönelik mesleki eğitimlerin verildiği Gastro-Art gibi vizyon projeleri, Spor Merkezleri, Kültür Sanat Merkezleri, Sosyal Hayat Endeksini artırmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Yaşam Merkezleri. Yeni dönem için planladığımız Otopark Yönetim Modeli, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Çevresel Performans endeksinin artırılmasına yönelik hayata geçirdiğimiz otopark projeleri ve vizyon projeleri; Güçlendirme odaklı dönüşüm yaklaşımı, Yeşil Alanlar ve Parklar, Millet Bahçeleri, Fatihlilere nefes aldırmak ve aileleriyle kaliteli vakit geçirmek amacıyla oluşturulan Yedikule, Ayvansaray gibi Kent Bahçeleri, Miras Fatih kapsamında yürüttüğümüz Kültürel Miras projeleri Marka, Kentsel Dönüşüm, Cephe Yenileme Projeleri Plan Notu Değişiklikleri ve Sahipsiz Yıkımlar, Yönetişim ve Şeffaflık endeksini artırmak amacıyla hayata geçirdik; 4 yıldır yürüttüğümüz; Fatihlilerin de yer aldığı “Cumhurbaşkanlığı Saha Ekibi”, haneleri ziyaret ederek, Fatihlilerin ihtiyaç ve beklentilerini dinleyerek çalışmalarını yürütüyor. Taşınan bu ihtiyaçlara yönelik projeler geliştirmeyi mümkün kılan stratejik yönetim yaklaşımı… Özetle; Geçtiğimiz 5 yılda; Çalışmalarımızı Fatih halkına, onların sorunlarına ve beklentilerine, mahalleye odaklandığımız bir yönetim ideolojisiyle yürüttük; Hatta bunu sokaktan da biliyor; Bu bahislere yönelik sürekli analizler geliştiriyoruz.

Önümüzdeki 5 yılda çocuktan gence, kadından yaşlıya, eğitimden yeşil alan, onarım, güvenlik, kentsel dönüşüm ve otoparka kadar pek çok alanda değerli projeler üreteceğiz; “Cumhurbaşkanımızın desteğiyle Fatih’imize yakışır eserler ortaya çıkarmak için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

FATİH BELEDİYESİ 2019 & 2024 PROJE VE FAALİYETLERİ

12 Aktif Kütüphane, 278.087 Suriçi Kart Üyesi,
9 Spor Tesisi, 145.049 Katılımcı,
13 Kültür Sanat Mekanında Birçok Kültür Sanat Programı ve Etkinliği,
15 Karınca Eğitim Birimi, 176 Şube, toplam 18.744 Kursiyer,
Karınca El Sanatları Mağazaları,
4 Çocuk Durağı, 12 sınıfta 473 öğrenci,
1.800 araç kapasiteli 22 Otopark, Otopark Yönetim Sistemi,
55.830 m2 alanda kamulaştırma faaliyetleri,
Toplam 34 Park Projesi (14 yeni, 20 revize) ve yeşil alanlarda %41 artış,
24 değerli Onarım Uygulaması,
157 adet Çeşme Projesi, 70 adet Çeşme Onarım Uygulaması ve Mezarlık Alanları,
İhya Camii Projeleri
Ahşap İnşaat Mimarlık Örneği Binaların bakım işleri (50 bina)
822 Cephe Yenileme İşi,
I-42 ve I-43 Plan Notu kapsamında Kentsel Dönüşüm faaliyetleri (210 binanın yıkımı)
Sokak Hayvanları Projeleri,
Çevre ve Atık Geri Dönüşüm Projeleri,
Çok Amaçlı Salonlar,
Yaşlılara Yadigarı Kahve Projesi,
Güvenlik Projeleri kapsamında 72 lokasyonda 442 yeni kamera,
Polis Karakolu Projeleri,
Terkedilmiş Yıkımlar kapsamında 785 binanın yıkımı,
249 Caddede Yol Yenileme Çalışması ve 392 Noktada Aydınlatma Çalışması,
337 Binada kolay bakım, onarım ve yenileme işleri.

EK / SEÇİM SONUÇLARI ÖZET DURUM;

Fatih; İstanbul’un ilçeleri arasında 2018 yılına göre;
Cumhurbaşkanımızın oy oranının arttığı 4 ilçe arasında yer alıyor,
Oyların en çok arttığı 2. ilçe ise Fatih oldu.
İstanbul’da 2018’e göre -4,37 oy kaybı yaşanırken; (%52,59 – %48,22)
Fatih İlçesi’nde +0,23 oy artışıyla; İstanbul’da oyların en çok arttığı 2. ilçedir.
(%53,76 – %53,99)
1) Silivri + 1.13
2)Fatih +0.23
3)Başakşehir +0.21
4) Çatyal + 0,14

Milletvekili Seçimlerinde;

En az oy kaybı yaşayan 1. ilçe ise Fatih oldu. (AK Parti İlçe Belediyesi)
İstanbul genelinde 2018 yılına göre 6,76 oy kaybı yaşanırken; (%42,7 – %35,94)
Fatih İlçesi’nde -4,70 oy kaybıyla; İstanbul’un en az oy kaybı yaşayan 8. ilçesidir.
(%47,03 – %42,33)
1) Bakırköy -2,2
2) Beşiktaş -2.7
3) Şişli -3,3

ERGÜN TURAN KİMDİR?

1967 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Trabzonludur.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar dış ticaret ve inşaat alanlarında ticari faaliyetlerde bulundu.

Birçok projenin mühendislik ve uygulama süreçlerini yürüttü.

1999-2005 yılları arasında Güngören Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi İmar Kurulu Üyesi ve Başkanı, İBB Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2007-2009 döneminde İBB Meclisi 2. Genel Başkan Yardımcısı, 2009-2014 döneminde ise İBB Meclisi AK Parti Küme Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

18 Nisan 2014 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Toplu Konut Yönetimi Başkanı olarak atandı. TOKİ Başkanlığı döneminde; Şehir planlama, yapı ve kent kültürü, geleneksel/yerel mimari, Türk konutu, Anadolu yerleşim kültürü, İstanbul ve Suriçi İstanbul, dünyadaki yerel yönetim ve kalkınma modelleri üzerine çalıştı.

“Sürdürülebilir şehir” ve “insan ölçekli ve insan odaklı inşaat” anlayışını temel mimarlık-mühendislik unsurları olarak benimseyen Turan, yatay ve yerel mimariyi ön plana çıkaran, mahalle kültürünü esas alan, daha fazla yapının inşasına yol açan bir yaklaşım geliştirmiştir. Türkiye genelinde 200 binin üzerinde nitelikli konut. O neden oldu.

Başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerimizde yapımı ve açılışı yapılan Millet Bahçeleri projesini geliştiren gruba liderlik etti.

Kamu ve yerel yönetimde edindiği tecrübeyi İstanbul’un kalbi Fatih’e ve Fatihlilerin hizmetine sunmak amacıyla 30 Kasım 2018 tarihinde TOKİ Başkanlığı görevinden ayrıldı.

31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde AK Parti’den Fatih Belediye Başkanı seçildi.

Cumhurbaşkanlığı döneminde ailelerin ve bireylerin kentle bağlarını güçlendirmeyi, kentle olan bağlarını güçlendirmeyi amaçlayan sürdürülebilir şehircilik çerçevesinde geçmişin değerlerini koruyan ve geleceğin Fatih’ini inşa edecek ölçekte projeler hayata geçirildi. kamusal alanların kullanımında ve belediye hizmetlerine erişimde yaşam kalitesi. Fiziksel ve sosyal ihtiyaçlar kültürle planlanmış; Özellikle gençliğe, aileye ve çevreye yapılan yatırımlarla fark yaratıldı.

Ayrıca Turan’ın görevde olduğu beş yıllık dönemde, Suriçi İstanbul’un sembol yapılarından Kapalıçarşı ve bir süredir atıl kalan Yedikule Hisarı’nda bugüne kadarki en kapsamlı onarım çalışması gerçekleştirildi. uzun yıllar. Yedikule Hisarı, stantlar ve etkinliklerle Fatih için vazgeçilmez bir yaşam alanına dönüştürüldü. Kültür mirasımızı oluşturan cami, medrese, su yapıları, türbe, mezarlık ve anıtsal yapıların bakım ve onarımları gerçekleştirildi. Tarihi koruma alanlarının da bulunduğu bölgelerde uygulanan kentsel rehabilitasyon projeleri sayesinde kendi marka değerini yaratan kent bahçeleri inşa edilerek ilçeye yeni bir yüz kazandırıldı. Fatih’te yeşil alan büyüklüğü %41 oranında rekor bir artış gösterdi. Fatih birçok uzun ömürlülük endeksi sıralamasında üst sıralara yerleşti.

Mehmet Ergün Turan evli ve dört çocuk babasıdır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler