Yaşam

“Dört Sanatçı, Dört İzlenim” Sergisi Açıldı

Sanatçılar Hatice Aras, Peruze Hamurcu, Ümit Yiğit ve Mustafa Albayrak’ın eserlerinden oluşan “Dört Sanatçı, Dört İzlenim” standı 7 Nisan Cuma günü Bodrum Belediyesi Mausolos Stand Salonu’nda açıldı.

Bodrum Belediyesi Kültür AŞ tarafından düzenlenen stant açılışına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

“Sanatçılar için doğru ortamlar hazırlanmalı”

Serginin açılışında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçmişten bu yana birçok değerli sanatçının Bodrum’da yaşadığını belirterek, “Değerli sanatçılarımıza doğru ortamı hazırlamak ve eserlerini sanatseverlerle buluşturmak zorundayız. Belediyeler ve yerel yönetimler de bundan sorumludur. Sanata ve sanatçıya sahip çıkmak, sanatı toplumun geniş kitleleriyle buluşturmak ve her türlü toplumsal katmanla buluşturmakla yükümlüyüz.” söz konusu.

Kültür ve sanatın toplumun her kesimine hitap etmesi için yeni mekanlar oluşturduklarını ve bunlara yenilerinin ekleneceğini belirten Önder Aras, tüm bu eserlerin Bodrum’da sanata ve sanatçıya verilen değeri gösterdiğini söyledi.

Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. Zeynep Göztepe, Bodrum’daki kültür varlıklarının korunması ve geliştirilmesinin; Bodrum’un kültürel, sosyal ve turizm yönetimine ve tanıtımına kaynak sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından 4 sanatçının 40 eserinden oluşan stantta sanatseverler eserleri inceledi ve eserler hakkında bilgi aldı.

“Dört Sanatçı, Dört İzlenim” standı 3 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu