Haber

ABD Pentagon 2023 Siber Stratejisinin özetini açıkladı

YENİ ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Mayıs ayında Kongre’ye ilettiği gizli 2023 Siber Stratejisinin özetini kamuoyuna açıkladı.

Siber Politikadan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Mieke Eoyang, Pentagon’da düzenlenen basın toplantısında yeni strateji hakkında bilgi verdi.

Eoyang, Pentagon’un 2023 Siber Stratejisinin 2018 yılında belirlenen öncelikler üzerine geliştirildiğini belirterek, “Bu strateji, taarruz ve savunma operasyonlarını yürütme konusundaki tecrübemizden faydalanıyor.” söz konusu.

Yeni stratejinin, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda siber operasyonların nasıl kullanıldığının ve büyük ölçekli askeri operasyonlara entegrasyonunun yakından gözlemlenmesine ilişkin bilgilerin de yer aldığını kaydeden Eoyang, “Bu çatışmanın bize gösterdiği şey, entegre siber yeteneklerin önemidir. yanı sıra diğer savaş yetenekleri.” dedi.

Eoyang, Rusya’nın siber alanda önemli bir “tehdit” olarak görüldüğünü belirterek, söz konusu stratejinin “Çin Halk Cumhuriyeti ve İran’dan gelen fidye yazılımı çeteleri, siber hırsızlar ve bilgisayar korsanlarının yanı sıra ulusötesi suçlar gibi diğer kalıcı tehditleri de tespit ettiğini” belirtti. kuruluşlar.” kayıt edilmiş.

yenisehir-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu